Akte ligjore për Industrinë Ushtarake

Ndërmarrjet shtetërore

Ligj nr.7582, datë 13.7.1992, “Për ndërmarrjet shtetërore”

 

Ligj nr.7582, datë 13.7.1992, “Për ndërmarrjet shtetërore”, i ndryshuar

 

Ligj nr.7670, datë 9.2.1993, Për një shtesë në ligjin nr.7582, datë 13.7.1992 “Për ndërmarrjet shtetërore”

 

Ligj nr.7743, datë 26.7.1993, për një shtesë në ligjin nr.7582, datë 13.7.1992 “Për ndërmarrjet shtetërore”

 

Vendim nr. 366, datë 05.10.1991, Për krijimin e ndërmarrjes së import-eksportit në varësi të Ministrisë së Mbrojtjes

 

Vendim nr. 397, datë 11.5. 2015, Për krijimin e ndërmarrjes shtetërore “Kantieri i ndërtimit dhe riparimit të anijeve”

 

Udhëzim nr.6, datë 3.9.1992 për zbatimin e ligjit nr.7582, datë 13.7.1992 “Për ndërmarrjet
shtetërore”


Trajtimi i veçantë i punonjësve të industrisë ushtarake
 

Ligj nr.9179, dt.29.1.2004, "Për një trajtim të veçantë të punonjësve, që kanë punuar në disa ndërmarrje të Industrisë Ushtarake"

 

Ligj nr.9179, dt.29.1.2004, "Për një trajtim të veçantë të punonjësve, që kanë punuar në disa ndërmarrje të Industrisë Ushtarake", i azhornuar

 

Ligji nr. 9687, datë 5.3.2007, Për një shtesë në ligjin nr. 9179, datë 29.1.2004 “Për një trajtim të veçantë të punonjësve, që kanë punuar në disa ndërmarrje të industrisë ushtarake”

 

Vendim nr. 163, datë 29.2.2012 për Revokimin e vendimit nr. 264, datë 14.6.1997 të Këshillit të Ministrave "Për Ruajtjen dhe Sigurimin e Uzinave Ushtarake të Rëndësisë së Veçantë"

 

Vendim nr.71, dt.4.2.2005, "Për rritjen e masës së trajtimit të veçantë të punonjësve, që kanë punuar në disa ndërmarrje të Industrisë Ushtarake, dhe të pilotëve fluturues, në pension"
 

Vendim nr.77, dt.4.2.2005, "Për disa ndryshime në vendimin nr.766, dt.8.12.1998 të Këshillit të Ministrave për pagesën e punonjësve të disa linjave teknologjike ushtarake të rëndësisë së veçantë të ndryshuar"
 

Vendim nr.161, dt.18.3.2004, "Për mënyrën e llogaritjes, të caktimit dhe pagesës së përfitimeve për punonjësit, që kanë punuar në disa ndërmarrje të Industrisë Ushtarake"
 

Vendim nr.178, dt.31.3.2005, "Për trajtimin e punonjësve civilë që dalin të papunë nga reforma në shtëpinë e pushimit të ushtarakëve, në Durrës"

 

Vendim nr. 766, datë 8. 12. 1998, Për pagesën e punonjesve të disa linjave teknologjike, ushtarake të rëndesisë së veçantë

 

Vendim nr. 766, datë 8. 12. 1998 Për pagesën e punonjesve të disa linjave teknologjike, ushtarake të rëndesisë së veçantë, i ndryshuar

 

Vendim nr. 672, datë 15.12.2000 Për disa shtesa dhe ndryshime në vendimin nr. 766, datë 8.12.1998, të Këshillit të Ministrave, “Për pagesën e punonjësve të disa linjave teknologlike, ushtarake, të rëndësisë së veçantë”

 

Vendim nr. 695, date 27.12.2002 Për disa shtesa dhe ndryshime në vendimin nr. 766, datë 8.12.1998 të Këshillit të Ministrave “Për pagesën e punonjësve të disa linjave teknologjike ushtarake të rendësisë së veçantë”

 

Vendim nr. 253, datë 27.4.2006 Për disa ndryshime në vendimin nr.766, datë 8.12.1998 të Këshillit të Ministrave “Për pagesën e punonjësve të disa linjave teknologjike ushtarake të rëndësisë së veçantë”, të ndryshuar

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës 27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka 14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeve Nëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare 24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
Ministrja Xhaçka në Ministerialin e NATO në Bruksel 8-9 nëntor 2017Ministeriali i NATO në nivelin e ministrave të Mbrojtjes, që u mbajt në datat 8 dhe 9 nëntor në Bruksel konfirmoi vlerësimin që aleatët...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë 15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO 17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO 16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO 15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17” 14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen 13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Ministrja Kodheli në Ministerialin e Mbrojtjes në Bruksel 29 qershor 2017Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli në Bruksel ku mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO...
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Shtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018 Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 04 (2018) Prill 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria20 prill 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Prill 2018
Ma En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6