Shpallje vendi i lirë pune, manovrator (2), ndihmësmanovrator (2), infermier, tornitor Rep. Usht. 4030, 4009

Pozicioni i punës: manovrator (2), ndihmësmanovrator (2), infermier, tornitor,
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 4030, 4009
Vendi: Kukës, Tiranë,
Paga: sipas VKM, nr. 717, datë 23.6.2009
Lloji i kontratës së punës: 3 mujore,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 11.09.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 26.09.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist QPR

Qendra e Personel Rekrutimit vazhdon regjistrimin e kandidatëve për kompletimin e Tabelës së Organizimit dhe Pajisjeve për vende dhe funksione të lira për pozicionin: “Specialist për rezervën”, në Seksionin e Rezervës për Komandën Mbështetëse, në Sektorin e Rekrutimit Oficer, Ushtar, Rezervë për Forcat/Komandat, në QPR, për Qarkun Tiranë.
Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR-së është deri në 14 gusht 2017.

Pozicioni i punës: “Specialist për rezervën” C2,
Reparti/Institucioni: 6670, QPR
Vendi: Qarku Tiranë,
Lloji i kontratës së punës: 3 mujore,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje dhe me intervistë,
Data e fillimit të aplikimit: 31.07.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 14.08.2017

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, punonjës mirëmbajtje QNOD

Pozicioni i punës: punonjës mirëmbajtje,
Reparti/Institucioni: QNOD
Vendi: Plepa, Durrës,
Paga: VKM nr. 202, datë 15.03.2017 “Për pagat e punonjësve mbështetës”
Lloji i kontratës së punës: 3 mujore,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje dhe me intervistë,
Data e fillimit të aplikimit: 01.08.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 15.08.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Rekrutohen kandidatë për studime në Institucionet e Larta Arsimore Ushtarake të Turqisë

Qendra e Personel Rekrutimit kërkon të rekrutojë kandidatë për studime ushtarake në Institucionet e Larta Arsimore Ushtarake të Turqisë për vitin akademik 2017-2018, 10 (dhjetë) të drejta studimi si më poshtë vijon :

• Shkolla e Lartë e Forcës Tokësore 3 (tre) kuota
• Shkolla e Lartë e Forcës Ajrore 2 (dy) kuota
• Shkolla e Lartë e Forcës Detare 3 (dy) kuota
• Akademia e Lartë Ushtarake Mjekësore “GATA” 2 kuota

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR-së është deri në 16.08. 2017.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit Aneksi A në formatin Word


Filluan aplikimet për "Programin Kombëtar të Praktikave të Punës"

Në zbatim të shkresës së Ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, me nr.2857, datë 16.05.2017, si dhe Vendimit të Këshillit të Ministrave nr.395, datë 29.04.2015, “Për miratimin e Programit Kombëtar të Praktikave të Punës në Administratën Shtetërore dhe Institucionet e tjera Publike”, për thirrjen e tretë për Programin Kombëtar të Praktikave të Punës, Ministria e Mbrojtjes i ka ofruar Ministrisë së Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, zhvillimin e praktikës mësimore për 20 (njëzetë) praktikantë të ndara në profile si më poshtë:

Lexo më shumë...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës 27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka 14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeve Nëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare 24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
Ministrja Xhaçka në Ministerialin e NATO në Bruksel 8-9 nëntor 2017Ministeriali i NATO në nivelin e ministrave të Mbrojtjes, që u mbajt në datat 8 dhe 9 nëntor në Bruksel konfirmoi vlerësimin që aleatët...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë 15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO 17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO 16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO 15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17” 14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen 13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Ministrja Kodheli në Ministerialin e Mbrojtjes në Bruksel 29 qershor 2017Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli në Bruksel ku mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO...
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Shtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018 Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 04 (2018) Prill 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria20 prill 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Prill 2018
Ma En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6