Gazeta Ushtria 22 shtator 2017

1. Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, Rama: do të shtohen shpenzimet për Mbrojtjen,
2. 15-17 shtator, Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, gjeneral Pavel: Aleanca përballet me një sërë sfidash,
3. Komandanti Suprem i NATO Scaparroti, “Shqipëria ka ushtarakë të përgatitur dhe ushtri mjaft aktive” ,
4. Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, ministrja Xhaçka: do të shtojmë forcat në Afganistan,
5. DVD, Stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”. 

Shfletoni gazetën           


Gazeta Ushtria 15 shtator 2017

1. Olta Xhaçka,  ministrja e re e Mbrojtjes,
2. Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, Tiranë, 15-17 shtator 2017,
3. Ekskluzive për gazetën “Ushtria”, intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO, NATO përballë sfidave të reja të Sigurisë,
4. Ministrja Xhaçka pret shefin e Shtabit të Mbrojtjes të Mbretërisë së Bashkuar.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 08 shtator 2017

0809171. Mjete të blinduara për Forcat e Armatosura,
2. U graduan 34 majorë, 10 kapitenë, 10 rreshterë dhe 12 tetarë,
3. Gjeneral Kollçaku takon atasheun ushtarak amerikan,
4. Fillon Stërvitja e përbashkët “JCET-2017”,
5. Kërcënimi nga Koreja e Veriut, një çështje globale.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 01 shtator 2017

0109171. Betohet në Presidencë gjeneral brigade Bardhyl Kollçaku,
2. Merr detyrën shefi i ri i Shtabit të Përgjithshëm të FA,
3. Shefat e Shtabit të Përgjithshëm në vite,
4. Stoltenberg: NATO ekziston për të mbrojtur paqen,
5. Gjeneral brigade Prenga: Italia kontribut për modernizimin e FA.

Shfletoni gazetën
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO 15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen 13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Ministrja Kodheli në Ministerialin e Mbrojtjes në Bruksel 29 qershor 2017Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli në Bruksel ku mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO...
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
NATO - takimi i ministrave të Mbrojtjes 26 - 27 tetor 2016Takimi i ministrave të Mbrojtjes së vendeve të NATO konkludoi në dy ditë bisedimesh, 26 dhe 27 tetor, në Bruksel...
Stërvitja e Përbashkët “Joint Effort-16” 26 shtator 2016U zhvillua “Dita e Vizitorëve të Shquar” e Stërvitjes së Përbashkët “Joint Effort-16”. Qëllimi i kësaj stërvitjeje, e cila nisi më datën 19 shtator, është rritja e ndërveprueshmërisë...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Janar - Shkurt 2016Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2017 Janar 2017 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 9 (2017) Shtator 2017Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 15 shtator 2017Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Shtator 2017
Ma En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1