Gazeta Ushtria 13 qershor 2014

1. Nga Ballkani në Kaukaz, Shqipëria rol aktiv për NATO-n.
2. Zhvillohet takimi i shefave të Shtabit të Përgjithshëm të vendeve të “Kartës së Adriatikut”, (A5).
3. Anija “Lissus” përcillet me ceremoni për në stërvitjen rajonale “Adrion Livex 14”.
4. FT, standardizohet për veprimet kundër ndotjes nga agjentët kimikë.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 06 qershor 2014

1. Aleanca, zhvillohet në Bruksel Ministeriali i Mbrojtjes.
2. NATO në shek. 21-të: Kërcënime të reja dhe kërcënues të rinj.
3. Promovohet bashkëpunimi ushtarak dhe mirëkuptimi rajonal ballkanik.
4. “Departamenti Shtetit, mbështetje maksimale për reformat e Mbrojtjes”.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 30 maj 2014

1. Ndryshime të rëndësishme në legjislacionin për FA.
2. Ministrja Kodheli, vizitë në Komandën Supreme të Forcave Aleate.
3. Afganistan, kontributi i rëndësishëm i “Eagle 8”, në operacionet speciale.
4. Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli inspekton uzinën ushtarake të Gramshit.
5. Shpalosen prioritetet e Aleancës.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 23 maj 2014

1. Aleanca, modernizim konkret për përballimin e sfidave të reja.
2. Ministria e Mbrojtjes dhe FA marrin pjesë në aksionin e pastrimit të bregdetit.
3. NATO bazohet tek solidariteti: Të gjithë për një dhe jo një për të gjithë.
4. Roja Bregdetare, operacione të suksesshme ndalim-shoqërimi për tre anije.

Shfletoni gazetën
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO 17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO 16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO 15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17” 14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen 13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Ministrja Kodheli në Ministerialin e Mbrojtjes në Bruksel 29 qershor 2017Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli në Bruksel ku mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO...
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Shtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2017 Janar 2017 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 10 (2017) Tetor 2017Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 13 tetor 2017Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Tetor 2017
Ma En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5