Gazeta Ushtria 17 tetor 2014

1. Shqipëria kryeson presidencën e radhës të A5.
2. Ministrja Kodheli në takimin e ministrave të Mbrojtjes së Europës Juglindore.
3. Sekretari i Mbrojtjes i SHBA z. Chuck Hagel, letër falenderimi ministres Mimi Kodheli.
4. Takim miqësor midis ekipit përfaqësues të FASH dhe përfaqësueses së FSK.
5. SHP i Forcave Luftarake shqiptare në Luftën e Dytë Botërore (LANÇ).

 Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 10 tetor 2014

1. Ministrja e Mbrojtjes Kodheli vizitë zyrtare në Poloni.
2. T’i japim fund diktaturës së korrupsionit të pamëshirshëm të drejtësisë.
3. Kthehet në atdhe ekipi këshillues ushtarak MAT “Striking Eagle-5”.
4. “Ne jemi një Aleancë e fortë dhe e fuqishme ushtarako-politike”.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 03 tetor 2014

1. Mbrojtja nuk është vetëm dhunë, është inteligjencë, strategji, politikë, diplomaci.
2. Shtabi i Përgjithshëm i FA shtron drekë për familjarët e ushtarakëve.
3. Shqipëri-Greqi, bashkëpunim i frytshëm ushtarak.
4. Rasmussen i thotë lamtumirë Këshillit të Atlantikut të Veriut dhe stafit të NATO.
5. Certifikohen instruktorët e eod-së niveli i parë nga ekipi i gardës së New Jersey.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 26 shtator 2014

1. Shqipëria, së shpejti pjesë e konceptit “Framework Nations”.
2. Suksesi në luftën kundër korrupsionit, si element i sigurisë kombëtare.
3. Gjeneralmajor Bazo, merr pjesë në takimin e Komitetit Ushtarak të NATO-s, Vilnius.
4. Agjencia e Prokurimeve NSPA, mundëson për herë të parë modernizimin e FARSH.

Shfletoni gazetën
Ministeriali i NATO, Xhaçka: 2% e PBB për FA deri në vitin 2024 4-5 tetor 2018Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka mori pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes së vendeve anëtare të Aleancës të Atlantikut të Veriut...
Buletini mujor shkurt 2019Ditari, të rejat kryesore shkurt 2019...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2019Janar 2019 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 02 (2019) Mars 2019Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 08 mars 2019Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Mars 2019
Ma En Pr Sh Di
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31