Gazeta Ushtria 03 mars 2017

1. Raporti, MM dhe FA në funksion të Strategjisë Kombëtare,
2. Forca Tokësore/ Amerika në trajnim për emergjemcat civile, CBRN,
3. Gradohet gjeneral brigade Tonin Marku,
4. Atashetë e huaj ushtarak vizitojnë KDS,
5. Pronësia, kalime nga Mbrojtja te Turizmi.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 24 shkurt 2017

1. Dëshmor në Afganistan, 5 - vjetori i rënies së kapiten Feti Voglit,
2. Qeveria vendosi, Qendër Ekselence për Studimin e Luftëtarëve të Huaj,
3. Kolonel Tonin Marku merr gradën “Gjeneral Brigade”,
4. NATO, lidershipi amerikan mbetet i domosdoshëm.

 

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 17 shkurt 2017

1. Kodheli - Demolli, firmoset Bashkëpunimi Dypalësh për vitin 2017,
2. Kodheli në Bruksel, NATO të mbetet e angazhuar në Ballkanin Perëndimor,
3. QBO, standard i ri vlerësimi, menaxhimi dhe koordinimi,
4. Bëhu pjesë e Forcave të Armatosura,
5. Bruksel, Ministeriali i Mbrojtjes të NATO, kohë vendimtare për sigurinë transatlantike.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 10 shkurt 2017

1. Ministrja Kodheli në Vienë ministrat e Mbrojtjes të CEDC dhe emigracioni,
2. CUBIC, institucion model për FARSH,
3. 25 vjet Polici Ushtarake strukturë elitare e FA,
4. Roli i gruas në Forcat e Armatosura,
5. Bashkëpunimi me Gjermaninë do të vazhdojë

Shfletoni gazetën
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO 17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO 16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO 15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17” 14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen 13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Ministrja Kodheli në Ministerialin e Mbrojtjes në Bruksel 29 qershor 2017Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli në Bruksel ku mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO...
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Shtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2017 Janar 2017 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 10 (2017) Tetor 2017Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 13 tetor 2017Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Tetor 2017
Ma En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5